Leof. El. Venizelou 1-11, Nea Penteli 152 36, Greece

Details

04/11/2018 16:00 SUPER LEAGUE B 2018-19 40'

ΕΥ424818
MYTILINEOS1715152269

Ένα εύκολο απόγευμα είχε ο Ομιλος Μυτιληναίος κόντρα στην ομάδα της ΕΥ της οποίας και επικράτησε με 18-69.
Το ματς ξεκίνησε με 11-0 σερί από την ομάδα του coach Κουμάρα η οποία έδειξε από την αρχή ποιος θα είναι το αφεντικό με τον Καπαρελιώτη να βρίσκει αρκετούς χώρους κ να τρέχει στο ανοιχτό γήπεδο.
Η ΕΥ δεν μπορούσε σε καμιά περίπτωση να βρει δρόμο προς το καλάθι με αποτέλεσμα να πετύχει μόλις 4 πόντους στην πρώτη περίοδο (2 από βολές) και ένα καλάθι του Κρισιλια στην 2η περίοδο για το 6-32 του ημιχρόνου με τους τυπικά φιλοξενούμενους να βγάζουν αρκετή ενέργεια στο παρκέ,να κλέβουν μπάλες κ να καθαρίζουν απο νωρίς την υπόθεση νίκη δίνοντας δυνατότητα στον coach τους να δοκιμάσει,πρόσωπα κ σχήματα καθ´ολη τη διάρκεια του ματς.
Η διαφορά επιπέδου των δυο ομάδων ήταν μεγάλη και το τελικό 18-69 δεν αφήνει πολλά περιθώρια για σχολιασμό του αγώνα.
Άξιος συμπαραστάτης του Καπαρελιώτη που ήταν πρώτος σκόρερ του ματς ήταν ο Μπερδεμπές ενω απο την αλλη μερια για την ΕΥ,ιδιαίτερη μαχητικότητα έδειξαν οι Σοφρώνης και Παπαδόπουλος.

Διαιτητές: Μαλανδρής, Ρεμουντάκης

Δηλώσεις παικτών

Σοφρώνης Φ.(παίκτης ΕΥ): Ήταν μια πολύ δύσκολη μέρα γιατί είχαμε πολλές απουσίες κυρίως στο 5αρι που μας έλειπε ο Αντώνης,δεν ήμασταν ζεστοί από την αρχή και όλο το παιχνίδι χάλασε.Δεν ήμασταν σε μέρα έτοιμοι για μπάσκετ και θα πρέπει να την ξεχάσουμε.

Παταράς Δ.(παίκτης ΟΜ): “Καλή αρχή σε όλους χωρίς τραυματισμούς”