ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ – FREZYDERM

Details

30/05/2018 22:00 Play Off Minor Super League 2017-18 40'

Στον Αγώνα μεταξύ του ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ και της FREZYDERM, οι τελευταίοι κατάφραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 51 – 73.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα 1 – 4 (στον Καραμπούλα Κ.). Στο επιθετικό κομμάτι η FREZYDERM μπήκε με σαφώς καλύτερα πατήματα και πίεσε για αιφνιδιασμούς από την αρχή παίρνοντας προβάδισμα 2 κατοχών στα πρώτα 2 λεπτά, αλλά με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο, οι επιθέσεις και από τις δύο πλευρές όλο και πιο γρήγορες και το σκορ ήταν 8 – 12 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με συνεχείς απόπειρες αιφνιδιασμών αλλά βιαστικές τελικές επιλογές και αρκετά αβίαστα λάθη, με τους φιλοξενούμενους όμως να ευνοούνται από αυτόν τον ρυθμό, πήραν διαφορά 3 κατοχών και η περίοδος έκλεισε με σκορ 10 – 18.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες του Κολλεγίου να δεχνουν διάθεση έως το τέλος αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να βουν απάντηση στην προσαρμοσμένη άμυνα των αντιπάλων ενώ παράλληλα ήταν εμφανές πως δεν βρέθηκαν στην καλύτερη αγωνιστική μέρα και οι παίκτες της FREZYDERM συνέχισαν να επιβάλουν το παιχνίδι τους διατηρώντας τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα καθώς και μια διαφορά 15+ πόντων σε σχεδόν όλη την διάρκεια του ημιχρόνου παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Αργυρούδης, Αυγερινός