Geor. Papandreou 36-38, Agii Anargiri 135 62, Greece

Details

30/10/2018 19:00 COMMERCIAL LEAGUE B 2018-19 40'

ΣΙ ΠΙ121715852
ORACLE9104427

Στον Αγώνα της 1ης Αγωνιστικής μεταξύ της ΣΙ ΠΙ και της ORACLE οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 52 – 27.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο δεν είχαν καθαρές επιλογές απέναντι στην ζώνη, έμειναν χωρίς καλάθι για 2 λεπτά και το σκορ ήταν 2 – 4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου η ORACLE με 2 σερί τρίποντα του Ιωαννίδη Χ. βρήκε λύσεις, ευνοήθηκε από αυτό το παιχνίδι και διατήρησε ένα μικρό προβάδισμα μέχρι το τελευταίο λεπτό όπου η ΣΙ ΠΙ με τρίποντο του Καμαράτου Γ. και Buzzer Beater τρίποντο του Γιαννόπουλου Κ. έκλεισε την περίοδο με σκορ 12 – 9.

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι και πάλι με τρίποντο του Καματάτου Γ. πήραν προβάδισμα 2 κατοχών, με τους αντιπάλους τους να μένουν χωρίς καλάθι για 4 λεπτά, ενώ με την είσοδο της Μάλαμα Μ. η ομάδα της ΣΙ ΠΙ βρήκε συστηματικές λύσεις απέναντι στην ζώνη με τρίποντα και παραγωγή από assist, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με σκορ 29 – 19.

Τόσο στο 3ο όσο και στο τελευταίο Δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της ORACLE να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά παράλληλα ήταν εμφανές πως δεν βρέθηκαν στην καλύτερη επιθετικά μέρα και τους παίκτες της ΣΙ ΠΙ να κυριαρχούν και στις δύο πλευρές του γηπέδου και ανεβάζοντας και διατηρώντας την διαφορά στους 20+ πόντους πήραν τελικά την Νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ. με 17 (1) και ΚΑΜΑΡΑΤΟΣ Γ. με 15 (3), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Ε. με 7 (1) και  ΓΚΟΥΣΗΣ Γ. με 5 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Μπούκας Α., Πετράκης