ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ – GENERALI

Details

24/04/2018 22:00 Play Off Major Commercial League 2017-18 40'

Στον Αγώνα των Playoff μεταξύ του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ και της GENERALI, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 76 – 53.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 3 – 2, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα man. Στο επιθετικό κομμάτι οι παίκτες του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ μπήκαν με σαφώς καλύτερα πατήματα στο παρκέ και ξεκίνησαν με σκορ 6 – 0 στα πρώτα 3 λεπτά, με την GENERALI να αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα απέναντι στην ζώνη και είδε το σκορ να είναι 11 – 2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου οι δύο ομάδες συνέχισαν σε σετ επιθέσεις, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν και στις δύο πλευρές του γηπέδου και η περίοδος έκλεισε με σκορ 21 – 4.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων οι οποίες συνέχισαν να παίζουν ελεύθερο και καθαρό μπάσκετ, με τους παίκτες της GENERALI να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της τελευταίας περιόδου και οι παίκτες του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μια διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Μπούκας, Αυγερινός