48 - 40

10/03/2024 20:00 Commercial League B 23/24 14 40'

ΑΔΜΗΕ1110151248
Real Consulting SA8523440

Μια σημαντική νίκη πήρε η ομάδα του ΑΔΜΗΕ στο ντέρμπυ των ουραγών της Commercial League B με 48-40 επί της ομάδας της REAL CONSULTING. Με ρεκόρ 3-6 ο ΑΔΜΗΕ ξεπέρασε οριστικά την αντίπαλο της που έχει ρεκόρ 1-9 και δύσκολα θα αποφύγει την τελευταία θέση στη βαθμολογία.

Το παιχνίδι σίγουρα δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τις δύο ομάδες να είναι άστοχες και χωρίς καλές συνεργασίες επιθετικά, είχαν όμως πολύ πάθος και για τη νίκη και συναρπαστική εξέλιξη.

Ο ΑΔΜΗΕ στο πρώτο ημίχρονο ήταν σαφώς καλύτερος από τους αντιπάλους του με περισσότερες επιλογές στην επίθεση και πολύ καλή αμυντική λειτουργία. Η REAL CONSULTING είχε τρομερό επιθετικό πρόβλημα με το 21-13 του ημιχρόνου να δίνει ένα προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Η REAL CONSULTING πέτυχε 13 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και 23 στο εντυπωσιακό της τρίτο δεκάλεπτο! Με γρήγορο ρυθμό, καλή κυκλοφορία και τον Μπούμπουλη να σκοράρει από την περιφέρεια  οι φιλοξενούμενοι έφεραν τούμπα τον αγώνα ισοφαρίζοντας σε 36-36!

Όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την REAL CONSULTING. Ο ΑΔΜΗΕ ανέβασε την ένταση στην άμυνα του, περιορίζοντας τους αντιπάλους τους από τους 23 πόντους στους μόλις 4! Έτσι χωρίς να εντυπωσιάσει επιθετικά πήρε μια σπουδαία και δίκαιη νίκη.

Μπακράτσης, Δημητράκης και Αναγνώστου οι καλύτεροι των νικητών, Παπαχρηστόπουλος και Μπούμπουλης κορυφαίοι για τη REAL CONSULTING.