29 - 64

01/11/2022 22:00 Group B 22/23 1 40'

ΑΔΜΗΕ669829
Kaizen Gaming2111102264

Στον Αγώνα της 1ης αγωνιστικής μεταξύ της ΑΔΜΗΕ  και της Kaizen Gaming οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 29-64.

Στην αρχή του αγώνα, οι παίκτες και των 2 ομάδων ξεκίνησαν τον αγώνα με άμυνα ζώνης με σκοπό να αμυνθούν στο γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων. Η ομάδα που ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα ήταν η φιλοξενούμενη όπου με 4 συνεχόμενα τρίποντα έριξε τη πίεση στην πλευρά των αντιπάλων τους που ήταν άστοχοι και το σκορ ήταν  2-14 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα με ενέργεια και στις 2 πλευρές του παρκέ, πιεστική άμυνα πίσω και επιθετικά ριμπάουντ  μπροστά,   με την περίοδο να κλείνει με σκορ 6-21

Στο 2ο Δεκάλεπτο, οι ομάδες εμφανίστηκαν χωρίς συγκέντρωση και επι 3 λεπτά ο πίνακας του σκορ παρέμεινε αμετάβλητος. Οι γηπεδούχοι είχαν άστοχα 3ποντα ενώ οι αντίπαλοι τους λάθος πάσες   και το σκορ ήταν 8-23 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι παίκτες της ΑΔΜΗΕ δεν μπορούσαν αν βρούν επιθετικό ρυθμό αφού τα σουτ τους από μακριά δεν έβρισκαν στόχο και η εισβολή τους κοντά στο καλάθι έπεφτε πάνω στη καλοστημένη άμυνα, και  το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 12-32.

Στο 2ο ημίχρονο, το σκηνικό παρέμεινε ίδιο με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν ψηλά στην άμυνα χωρίς να ολοκληρωθεί η αντίπαλη επίθεση και πίεζαν το αντίπαλο λάθος  και το σκορ ήταν  15-42 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι γηπεδούχοι βρήκαν το τρόπο να κυριαρχήσουν οργανώνοντας καλύτερα τις επιθέσεις τους και βελτιώνοντας την άμυνα τους δείχνοντας πως έχουν σφυγμό  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 21-42

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι παίκτες της Kaizen Gaming πάτησαν το γκάζι ξανά αφήνοντας τους αντιπάλους τους στο 0 και ταυτόχρονα, εκδήλωναν γρήγορες επιθέσεις που αύξησαν το υπερ τους  προβάδισμα  και το σκορ ήταν  23-59 με 5 λεπτά για λήξη. Στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα, οι παίκτες προς τιμήν τους συνέχισαν να μάχονται παρά τη μεταξύ τους διαφορά έχοντας ισορροπημένο μεταξύ τους σκορ με τον αγώνα να λήγει με 29-64