ΜΑΣΤΟΡΑΣ & MOOD – HEWLETT PACKARD

21/01/2016 22:00 League C1 15/16 40'

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ του Μάστορα & Mood και της Hewlett-Packard, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ διαμορφώνεται στο τελικό 36 – 45.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 3–2. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες μπήκαν νευρικές στα πρώτα λεπτά με αβίαστα λάθη και βιαστικές επιθέσεις με το σκορ στα μισά της περιόδου να είναι 4–7. Στο δεύτερο μισό το παιχνίδι συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με κυρίως σετ επιθέσεις και από τις δύο ομάδες, οι οποίες έμειναν κοντά στο σκορ το οποίο στο τέλος περιόδου ήταν 11 – 12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν την ζώνη τους, αλλά με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν να μην έχουν καθαρό μυαλό επιθετικά, να έχουν πολύ χαμηλά ποσοστά με τον πρώτο λόγο να έχουν οι άμυνες. Παρόλα αυτά η ομάδα του Μάστορα είχε το μεγαλύτερο πρόβλημα απέναντι στη ζώνη και έμεινε χωρίς σκορ στα πρώτα 7 λεπτά της περιόδου με το ημίχρονο τελικά να κλείνει με σκορ 17 – 20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες μπήκαν με περισσότερη ενέργεια, με περισσότερη συγκέντρωση επιθετικά αλλά να μένουν κοντά στο σκορ το οποίο ήταν 25-25 στα πρώτα 5 λεπτά. Στο δεύτερο μισό της περιόδου και οι δύο ομάδες έχασαν και πάλι τη συγκέντρωση τους, υπέπεσαν και πάλι σε αβίαστα λάθη και βιαστικές επιλογές και έχοντας πολύ χαμηλά ποσοστά έκλεισαν την περίοδο με σκορ 27 – 27.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες της Hewlett-Packard μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, σημάδεψαν το ζωγραφιστό των αντιπάλων, πήραν μια διαφορά 2 κατόχων και σιγά σιγά  άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό και στα μακρινά σουτ με αποτέλεσμα να πάρουν μια διαφορά τριών κατόχων στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού την οποία διατήρησαν έως και το τέλος παίρνοντας τελικά τη νίκη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Νίκολας Τ. με 10 και Μπουραζάνης Ι. με 7 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Παπακωνσταντίνου Δ. με 16 (1) και Βατιανός Ι. με 10 (2) πόντους αντίστοιχα.