30/11/2015 22:00 League C1 15/16 40'

Μαστορας & Mood966829
Intersport1920101665

Thetidos 6, Peristeri 121 35, Greece

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ του ΜΑΣΤΟΡΑΣ & MOOD και της INTERSPORT, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 29-65.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μάστορας ξεκίνησε με άμυνα man, ενώ η Intersport με άμυνα ζώνης 2-3. Στο επιθετικό κομμάτι η Intersport, ανέβασε το τέμπο του αγώνα με πίεση για αιφνιδιασμούς και επιθέσεις στο transition. O Μάστορας από την άλλη πλευρά παρουσίασε από την αρχή επιθετικό πρόβλημα στην ζώνη με τις επιθέσεις του να είναι κυρίως στο ζωγραφιστό και με χαμηλά ποσοστά. Το αποτέλεσμα ήταν η Intersport να πάρει μια διαφορά 10 πόντων και η περίοδος να κλείσει με σκορ 9-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο, με τους γηπεδούχους να έχουν κολλήσει απέναντι στην κλειστή ζώνη και τους φιλοξενούμενους όχι μόνο να μετατρέπουν τις άμυνες σε αιφνιδιασμούς, αλλά και να έχουν βρει ρυθμό και στο σετ. Στο 6:00” στην προσπάθεια του να αντιδράσει ο Μάστορας άλλαξε την άμυνα του σε Press, αλλά με μικρό αποτέλεσμα, με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 15-39!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα παρέμεινε ο ίδιος και παρότι η ομάδα του Μάστορα βελτίωσε αισθητά την κυκλοφορία της μπάλας, την κίνηση και τις επιλογές της απέναντι στην ζώνη, αυτό δεν μεταφράστηκε σε επιθετική παραγωγή κάτι που σε συνδυασμό με τα υψηλά ποσοστά ευστοχίας της Intersport διατήρησαν την διαφορά σε υψηλά επίπεδα μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αυγερινός Ν. με 8 και Σερεβέτας Α. με 7, ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Σακαρέλος Κ. με 18(2) και Φούντος Π. με 17(1) πόντους αντίστοιχα.