Ολυμπιακή Ζυθοποιία vs Openbet

26/11/2023 20:00 Commercial League D 23/24 3 40'

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας και της Openbet, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 39-59

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις αλλά παράλληλα ήταν νευρικές στις τελικές επιλογές τους, έμειναν χωρίς καλάθι στα πρώτα 3΄ και το σκορ ήταν 4-2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι λύθηκαν επιθετικά, γύρισαν την μπάλα και με ένα run 3-12 έκλεισαν την περίοδο με σκορ 7-14.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της 2ης περιόδου αλλά ταυτόχρονα δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Openbet να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διψήφια διαφορά ασφαλείας στο μεγαλύτερο μέρος του 2ου ημιχρόνου, παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Σώτος Κωνσταντίνος  (Παίκτης Ολυμπιακή Ζυθοποιία)