PETROGAZ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ Α.Ε.

10/04/2019 21:45 Cup B 18/19 40'

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Στον Αγώνα του ΚΥΠΕΛΛΟΥ μεταξύ της PETROGAZ και της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ Α.Ε., οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 62 – 46.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης 2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν σετ επιθέσεις, βασίστηκαν κυρίως σε σουτ 3 πόντων, αλλά η παραγωγή ήταν χαμηλή και το σκορ το σκορ 5 – 3 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου παρόλα αυτά οι παίκτες και από τις δϋο πλευρές βρήκαν πατήματα και ρυθμό στα σουτ, αντάλλαξαν εύστοχα τρίποντα και παρέμειναν κοντά, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 10 – 14.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, ελεύθερο και χωρίς σκοπιμότητες μπάσκετ, με τους παίκτες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της τελευταίας περιόδου αλλά παράλληλα έκαναν ένα κακό επιθετικά 2ο Δεκάλεπτο μένοντας πίσω στο σκορ και τους παίκτες της PETROGAZ με πολύ καλή παραγωγή από μακρινά σουτ και τρίποντα πήραν από την 2η περίοδο προβάδισμα 3 κατοχών και κυριαρχώντας στο παρκέ στην 3η περίοδο διατήρησαν έως το τέλος τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Τσάτσης Π., Βαττάλης Π.