Σ.Υ.Τ.Α – ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ

15/02/2018 20:00 Commercial League 17/18 40'

Leof. Kon/nou Karamanli 117, Acharnes 136 72, Greece

Στον Αγώνα μεταξύ του ΣΥΤΑ και της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 69 – 31.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις και έδειξαν υπομονή αλλά παρουσιάστηκαν διστακτικές στις τελικές επιλογές τους, με τον ΣΥΤΑ όμως να αρχίζει να βρίσκει λύσεις σε αιφνιδιασμούς μετά τα πρώτα 2 λεπτά και το σκορ να είναι 14 – 5 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν αισθητά απέναντι σε οργανωμένη άμυνα, με τους αντιπάλους τους όμως να έχουν πολλές 2ες επιθέσεις από επιθετικά ριμπάουντ και εξαιρετικά ποσοστά, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν την διαφορά σε διψήφια επίπεδα και η περίοδος έκλεισε με σκορ 27 – 10.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ να συνεχίζουν να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος χωρίς όμως να μπορέσουν να μειώσουν σε κανένα σημείο και τους παίκτες του ΣΥΤΑ να παραμένουν σοβαροί και συγκεντρωμένοι επεκτείνοντας το προβάδισμα και παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Κοτσώνης, Μαρτινάκος