54 - 35

21/02/2018 19:00 Commercial League 17/18 40'

Σ.Υ.Τ.Α.1511121654
Onassis9515635

Στον Αγώνα μεταξύ του ΣΥΤΑ και του ONASSIS GROUP, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 54 – 35.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης 2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις, έχοντας υπομονή και καλή παραγωγή από assist με το σκορ να είναι 8 – 4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι παίκτες και από τις δύο πλευρές συνέχισαν να παίζουν καλό και ορθολογικό μπάσκετ αλλά η ΣΥΤΑ διατήρησε προβάδισμα 2 κατοχών και η περίοδος έκλεισε με σκορ 15 – 9.

Στο 2ο Δεκάλεπτο από την αρχή το παιχνίδι είχε πιο γρήγορο ρυθμό, με γρήγορες επιθέσεις και από τους δύο αντιπάλους αλλά οι γηπεδούχοι άρχισαν να ευνοούνται από αυτό το τέμπο και το σκορ ήταν 22 – 13 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου το ONASSIS GROUP άρχισε να βασίζεται υπερβολικά σε σουτ 3 πόντων απέναντι στην ζώνη με αποτέλεσμα να κολλήσει επιθετικά και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 26 – 14.

Τόσο στο 3ο όσο και στο 4ο Δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες του ONASSIS GROUP να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της 3ης περιόδου αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να μειώσουν κάτω από 3 κατοχές και τους παίκτες του ΣΥΤΑ να παραμένουν σοβαροί και συγκεντρωμένοι διατηρώντας μία διαφορά ασφαλείας και παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Αναστασόπουλος