36 - 25

19/11/2023 19:30 Commercial League D 23/24 2 40'

Φυσικό Αέριο11511936
Stanley669425

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ του Φυσικού Αερίου και της The Stanley Hotel οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 36-25.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι άμυνες ήταν από την αρχη δυνατές, οι δύο ομάδες επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις αλλά το Φυσικό Αέριο μπήκε με καλύτερα πατήματα και το σκορ ήταν 10-4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι κόλλησαν επιθετικά, με τους αντιπάλους τους όμως να μην το εκμεταλλεύονται στο έπακρο και η περίοδος έκλεισε με σκορ 11-6.

Στο 2o Δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με σετ επιθέσεις, καμμία από τις δύο ομάδες δεν βρήκε καθαρές τελικές επιλογές αλλά η Stanley ψαλίδισε και άλλο την διαφορά με το σκορ να είναι 15-12 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι άμυνες κυριάρχησαν απόλυτα, οι παίκτες βγήκαν εκτός ρυθμού επιθετικά και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 16-12.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της The Stanley Hotel να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες του Φυσικού Αερίου να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά 2+ κατοχών έως το τέλος, παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Στεργίου Αλέξανδρος (Αρχηγός Φυσικό Αέριο)

Βασιλάκης Αλέξανδρος (Αρχηγός The Stanley Hotel)