31 - 74

31/10/2019 20:30 Commercial League B 19/20 1 40'

Picture Crafts1148831
ThinkDigital1717192174

Στον Αγώνα της 1ης Αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας της PICTURE CRAFTS και της THINK DIGITAL GROUP οι τελευταίοι επικράτησαν με σκορ 74 – 31.

Στο ξεκίνημα του 1ου Δεκαλέπτου το παιχνιδι ήταν κλειστό και το σκορ ήταν χαμηλό. Στη συνέχεια όμως, οι φιλοξενούμενοι έχτισαν ένα μικρό προβάδισμα, με τα καλά ποσοστά που είχαν στην επίθεση. Η περίοδος έκλεισε με σκορ 17 – 11.

Στο 2ο Δεκάλεπτο η ομάδα της THINK DIGITAL GROUP μπήκε δυνατά, έπαιξε καλή άμυνα και έκανε ένα σερί 10 – 0. Η ομάδας της PICTURE CRAFTS δεν κατάφερε να αντιδράσει και να βρει λύσεις για να μείνει κοντά στο σκορ. Στο τέλος της περιόδου το σκορ ήταν 34 – 15.

Στο 3ο Δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ανεβάζουν την διαφορά με πρωταγωνιστές τον Μαυρίκιο και τον Μάργαρη και το τέλος της 3ης περιόδου τους βρήκε να προηγούνται με σκορ 53 – 23.

Στο 4ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν ακόμα περισσότερο την διαφορά. Ο αγώνας έληξε με την ομάδα της THINK DIGITAL GROUP να παίρνει την νίκη, με σκορ 74 – 31.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Κουτσούκος με 7, ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Μαυρίκιος με 32 (2), Μάργαρης με 20 (3) και Μαντάς με 14 πόντους αντίστοιχα.