42 - 54

19/01/2020 17:00 Shipping League 19/20 7 0'

Tsakos Group410131542
Wilhelmsen197181054

Για την έβδομη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της Tsakos υποδέχθηκε την ομάδα της Wilhelmsen Hellas που πήρε τη νίκη με σκόρ 42-54 με εξαιρετική εμφάνιση του Σαββίδη που έκανε double double με 27(1) πόντους & 13 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και προηγήθηκαν με σκόρ 2-8. Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν στο σκοράρισμα και η διαφορά ανέβηκε με την περίοδο να κλείνει με σκόρ 4-19.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους και μάλιστα επικράτησαν στο επιμέρους σκόρ της περιόδου (10-7) αλλά δεν κατάφεραν να μειώσουν σημαντικά τη διαφορά και το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκόρ 14-26.

Το δεύτερο ημίχρονο, ήταν πιο μοιρασμένο και οι γηπεδούχοι ήταν πιο ανταγωνιστικοί με τον Κιμπάρογλου να κάνει double double με 18 πόντους & 21 ριμπάουντ αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσαν να καλύψουν τη διαφορά του πρώτου δεκαλέπτου. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 42-54.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε επίσης ο Διαμάντης με 12, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε επίσης ο Αντωνάκος με 17 (2) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές:Αποστολίδης, Παπαγεωργίου