ThinkDigital Group (TDG) vs Ολυμπιακή Ζυθοποιία Α.Ε.

17/01/2020 21:00 Commercial League B 19/20 3 40'

Για τον Β΄όμιλο της Commercial League B η ομάδα της Think Digital Group υποδέχθηκε την ομάδα της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας και πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 64-56 με τους Μαυρίκιο και Ντότσικα που έκανε double double με 22(6) πόντους & 11 ριμπάουντ να πετυχαίνουν τους 47 από τους 64 πόντους της ομάδας τους.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης 2-1-2 και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σκόρ 6-2 ενώ με ένα επιμέρους 11-5 ανέβασαν τη διαφορά και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 17-7.

Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την απόδοσή τους και με ένα επιμέρους 15-19 πλησίασαν στο σκόρ. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 32-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έβαλαν δύσκολα στους αντιπάλους τους που κατάφεραν να πετύχουν μόνο 10 πόντους και ανέβασαν ξανά τη διαφορά. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 48-36.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με ένα γρήγορο επιμέρους 4-10 «μάζεψαν» τη διαφορά στους -6 αλλά οι γηπεδούχοι δεν τους άφησαν κανένα περιθώριο να πλησιάσουν περισσότερο στα λεπτά που απέμειναν και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 64-56.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μαυρίκιος με 25 και Ντότσικας με 22(6), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Τσαγκαράκης που έκανε double double με 17(2) πόντους & 12 ριμπάουντ και Θεοδωρόπουλος με 12(2) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ορφανός, Παπανικολάου