29/11/2023 22:00 Elite League 23/24 4 40'

Deree1520171668
Βετεράνοι Άρη1014161555

Μπαλόνι Γλυφάδας (Ακαδημία Άρη Γλυφάδας)
Αλ. Παναγούλη, Γλυφάδα 166 75

Στον Αγώνα της 4ης Αγωνιστικής μεταξύ του Deree και του Βετεράνοι Άρη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 68-55.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δυο ομάδες μπήκαν με ενέργεια στο παρκέ, το τέμπο του αγώνα ήταν αρκετά γρήγορο με το σκορ να βρίσκεται στο 7-6 στα πρώτα 5 λεπτά. Οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Rakovic L. κατάφεραν να προηγηθούν με 15-10 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι απέκτησε μια άγρια ομορφία, με τις σκληρές άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο στα πρώτο 5λεπτο. Το τέμπο παρέμεινε γρήγορο, και δώθηκαν αρκετές μάχες στη ρακέτα βρίσκοντας και πάλι νικητές την ομάδα του Deree με σκορ ημιχρόνου 35-24.

Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, και με πρωταγωνιστή τον Πομόνη Π. κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά και να βγάλουν αντίδραση με επιμέρους σκορ περιόδου (17-16). Στην συνέχεια δεν άλλαξε κάτι με το παιχνίδι να παραμένει σκληρό και σε γρήγορο ρυθμό, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν και παλι λύσεις και να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 68-55.