Frezyderm1410131653
Σ.Υ.Τ.Α.818151657

ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ Olympic Sports Hall
Κωνσταντινουπόλεως 59, Άνω Λιόσια 133 42

Στον Αγώνα της 4ης αγωνιστικής μεταξύ της  Frezyderm και της ΣΥΤΑ οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 53-57.

Στην αρχή του αγώνα, οι παίκτες και των 2 πλευρών αποφάσισαν να αμυνθούν με ζώνης με σκοπό να ανταποκριθούν στις οργανωμένες επιθέσεις. Η ομάδα που ξεκίνησε πιο δυναμικά τον αγώνα ήταν η γηπεδούχος όπου με σουτ 3πόντων προσπαθούσαν να βρουν σκορ τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι έκαναν βιαστικές πάσες και το σκορ ήταν 9-6 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, το σκηνικό του αγώνα παρέμεινε ίδιο με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να αυξάνουν το προβάδισμα τους  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 14-8.

Στο 2ο δεκάλεπτο, οι παίκτες της  Freezyderm ήταν σε καλή κατάσταση και επιβεβαίωναν την πρωτοκαθεδρία τους στον αγώνα παίζοντας καλύτερα σε επίθεση και άμυνα και το σκορ ήταν 21-12 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεση τους τρέχοντας και εκδήλωναν επιθέσεις που άλλαξαν τος ισορροπίες του αγώνα με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 24-26.

Στο 2ο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι με όπλο τις οργανωμένες επιθέσεις και οι φιλοξενούμενοι τους αιφνιδιασμούς προσπαθούσαν να βρουν το έξτρα σκορ το οποίο ήταν 32-34 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία οι παίκτες της ΣΥΤΑ έβρισκαν ελεύθερα σουτ και με καλή άμυνα αύξησαν το προβάδισμα τους με την περίοδο να κλείνει με σκορ 37-41.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι παίκτες και των 2 ομάδων βασίστηκαν στην επίθεση τους για την ανατροπή και το επιμέρους 10-9 έδινε χαρακτήρα θρίλερ για τον αγώνα και το σκορ ήταν  47-50 με 5 λεπτά να απομένουν για την λήξη. Στα τελευταία  λεπτά του αγώνα, υπήρξαν διαρκείς εναλλαγές στο σκορ που κράτησαν το ενδιαφέρον αμείωτο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 53-57.