Grant Thornton vs Ολυμπιακή Ζυθοποιία Α.Ε. TEST

Date Time Full Time
18/10/2019 13:24 40'

Στον φιλικό αγώνα μεταξύ της  GRANT THORNTON και της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΪΑΣ οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 64–40.

Στο 1ο Δεκάλεπτο η GRANT THORNTON με άμυνα ζώνης άνοιξε το σκόρ με τρίποντο και γρήγορα πήρε μια διαφορά 7 πόντων, με πρωταγωνιστή τον Σταθόπουλο. Η ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ με άμυνα man to man, προσπάθησε να μειώσει το σκορ με μακρινά σούτ, αλλά ήταν άστοχη. Το σκορ ήταν 14–2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, η γηπεδούχος ομάδα, με αιφνιδιασμούς και επιθετικά ριμπαουντ, ήταν πολύ εύστοχη και διεύρυνε το σκόρ  με την διαφορά να φτάνει στους 14 πόντους (20 – 6) ενώ οι φιλοξενούμενοι παρά τις  οργανωμένες επιθέσεις παρέμειναν άστοχοι. Η περίοδος έκλεισε με σκορ 20–10.

Στο 2ο Δεκάλεπτο η GRANT THORNTON με 2 σερί αιφνιδιασμούς ανέβασε το σκόρ σε 24–10 με την ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ να προσπαθεί με αργές επιθέσεις και ατομικές προσπάθειες του Διαμαντόπουλου να μειώσει το σκόρ, όμως οι γηπεδούχοι με γρήγορο παιχνίδι και εύστοχα σουτ των Ατσαλάκη και Τζαβάρα έκαναν το σκορ 31–13 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου η GRANT THORNTON με συνεχόμενους αιφνιδιασμούς ανέβασε τη διαφορά στους 25 πόντους (38–13) με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 40–15.

Στο 3ο Δεκάλεπτο η GRANT THORNTON με δυνατή άμυνα οδήγησε την αντίπαλη ομάδα σε αρκετά λάθη και με συνεχόμενους αιφνιδιασμούς έκανε το σκορ 46-21 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο με την περίοδο να κλείνει με σκορ 56–24.

Στο 4ο Δεκάλεπτο η ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ για πρώτη φορά στο παιχνίδι κάνει ένα σερί 0-6 με πρωταγωνιστή τον Σακκίδη, όμως η GRANT THORNTON με συνεχόμενα εύστοχα σουτ ανεβάζει τη διαφορά στους 32 πόντους και το σκορ ήταν 64 – 32 με 5 λεπτά για λήξη. Στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα το τέμπο ήταν αργό για τους γηπεδούχους ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν με ατομικές ενέργειες του Διαμαντόπουλου, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 64–40.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σταθόπουλος με 26 (5)  και  Ατσαλάκης με 22 , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Διαμαντόπουλος με 13 και Βλάχος με 7 πόντους αντίστοιχα.