Intracom Telecom vs Ολυμπιακή Ζυθοποιία

17/11/2023 20:00 Commercial League D 23/24 2 40'

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της Intracom Telecom και της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 65-31.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις αλλά και γρήγορες τελικές επιλογές, όμως τους γηπεδούχους να έχουν σαφώς καλύτερα πατήματα και το σκορ ήταν 7-0 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια το σερί της Intracom Telecom συνέχισε με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν να μην βρίσκουν επιθετικές λύσεις με αποτέλεσμα να δουν την περίοδο να κλείνει με σκορ 19-4.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι στο ίδιο τέμπο με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν στο παρκέ ανεβάζοντας την διαφορά σε 20 πόντους στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν και στις δύο πλευρές του γηπέδου και με ένα σερί 2-11 κατάφεραν να μειώσουν σε 27-16 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν περαιτέρω και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Intracom Telecom να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την Νίκη.