49 - 41

01/12/2015 21:00 League B2 15/16 40'

Esa Security191041649
Σ.Υ.Τ.Α.512121241

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της ISS και της Σ.Υ.ΤΑ., οι γηπεδούχοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 49-41.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ISS μπήκε από την αρχή με περισσότερη ενέργεια και συγκέντρωση στον αγωνιστικό χώρο και με καλές άμυνες και σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφερε και πήρε μία διαφορά +10 πόντων με την περίοδο να κλείνει με σκορ 19-5!

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΣΥΤΑ αντέδρασε, κατάφερε και έβγαλε άμυνες τα πρώτα λεπτά και σιγά σιγά βελτίωσε τον ρυθμό της επιθετικά μειώνοντας ελαφρώς την διαφορά. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι σοβαροί και συγκεντρωμένοι, με αποτέλεσμα η διαφορά να μην πέσει κάτω από 10 πόντους και το ημίχρονο να κλείσει με σκορ 29-17.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΣΥΤΑ μπήκε από την αρχή με ενέργεια και ξεκίνησε ένα comeback με αιχμή την πολύ καλή άμυνα, κάτι που την τροφοδότησε με ρυθμό και αυτοπεποίθηση επιθετικά. Οι γηπεδούχοι έχοντας κυριολεκτικά κολλήσει στο σκορ, έβλεπαν την διαφορά συνεχώς να μειώνεται έως και το τέλος της περιόδου με το σκορ να κλείνει 33-29!

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το comeback συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να πάνε neck to neck, και το σκορ στα μέσα της περιόδου να είναι 40-39. Κάπου εκεί η ομάδα της ISS, ξαναβρήκε την συγκέντρωση της και με 2 συνεχόμενες καλές άμυνες και επιθέσεις πήρε μία διαφορά 2 κατοχών την οποία και διατήρησε έως το τέλος του αγώνα.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κωτσιόπουλος Σ. με 9 και Παληός Χ. με 9, ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Επικαρίδης Α. με 11 και Ταραμάς Α. με 7 πόντους αντίστοιχα.