Metrocosmos1215121049
Adidas31273114103

Α.Ο.Ν.Α.
Anastaseos, Elliniko 167 77, Greece

Σε έναν αγώνα μεταξύ του Metrocosmos (ο οποίος αγωνίστηκε με σοβαρές απουσίες και με 6 μόλις παίκτες) και της Adidas, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 49 – 103.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2–3, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα man. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες μπήκαν με ενέργεια αλλά η Adidas βρήκε από την αρχή λύσεις απέναντι στη ζώνη κυρίως με σουτ 3 πόντων του Βουγιούκα Λ., με το σκορ να είναι 6 – 12 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια η Adidas άσκησε press με παγίδες, με αποτέλεσμα να βγάλει άμυνες να τρέξει σε αιφνιδιασμούς και να ανεβάσει τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα με την περίοδο να κλείνει με σκορ 12 – 31.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο, με καλό ρυθμό, γρήγορες επιθέσεις και από τις δύο ομάδες, καλά ποσοστά και καθαρό μπάσκετ αλλά με την διαφορά να παραμένει σε υψηλά επίπεδα και το ημίχρονο κλείνει με σκορ 27 – 58.

Τόσο στο τρίτο όσο και στο τέταρτο δεκάλεπτο, το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με τον Καρρά Γ. από τον Metrocosmo να έχει πάρει κυριολεκτικά φωτιά από την γραμμή των 3 πόντων με 5 σερί τρίποντα, τις δύο ομάδες να παίζουν ελεύθερο μπάσκετ, με καθαρές άμυνες και καθαρές τελικές επιλογές μπροστά, έχοντας υψηλό σκορ αλλά την Adidas θα διατηρεί μια μεγάλη διαφορά και να παίρνει τελικά τη νίκη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Γερούκαλης Γ. με 20 (1) και Καρράς Γ. με 15 (5), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Βουγιούκας Λ. με 24 (6) και Πάγκαλης Γ. με 20 πόντους αντίστοιχα.