RAGING BULLS – ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ

21/02/2018 22:00 Commercial League 17/18 40'

Στον Αγώνα μεταξύ των RAGING BULLS και της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 66 – 38.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι το παιχνίδι είχε από την αρχή ργήγορο ρυθμό, με τις επιλογές των παικτών όμως να είναι βιαστικές, τα ποσοστά χαμηλά και το σκορ 5 – 0 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να αντιμετωπίζουν σοβαρό επιθετικό πρόβλημα αλλά ξύπνησαν και βρήκαν λύσεις στα τελευταία 2 λεπτά, με τους αντιπάλους τους όμως να συνεχίζουν να επιβάλλουν γρήγορο ρυθμό και η περίοδος έκλεισε με σκορ 17 – 7.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, ελεύθερο και χωρίς σκοπιμοτητες μπάσκετ, με τους παίκτες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά και οι παίκτες των RAGING BULLS διατήρησαν τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα καθώς και μία διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Αναστασόπουλος