27 - 37

12/01/2024 20:00 Commercial League D 23/24 7 40'

Ravago3961627
Φυσικό Αέριο5816837

Σε ένα παιχνίδι που μπορεί να μην διεκδικεί δάφνες ποιότητας, είχε όμως πάθος, άγρια ομορφιά και δυνατές μονομαχίες η ομάδα του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ πήρε τη νίκη με 37-27, βελτιώνοντας έτσι το ρεκόρ τους σε 3-3, ελπίζοντας σε καλύτερη συνέχεια. Η ομάδα της RAVAGO δεν έχει καταφέρει να πάρει ροζ φύλλο αγώνα, όμως με την αποφασιστικότητα και την βελτίωση που δείχνει δε θα αργήσει να τα καταφέρει.

Πολύ άστοχες ξεκίνησαν οι δύο ομάδες τον αγώνα. Η ομάδα της RAVAGO χρειάστηκε 7 λεπτά να πετύχει τον πρώτο της πόντο με βολή του Παπαθανασίου, όμως και το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ δεν κατάφερε να δείξει μεγαλύτερη συνέπεια στην επίθεση, με το 3-5 του δεκαλέπτου να μην αφήνει περιθώρια για αναλύσεις.

Οι ομάδες ανέβηκαν επιθετικά στην συνέχεια. Η RAVAGO με ένα σερί 7-0 πέρασε μπροστά με 12-7 για να απαντήσει με δικό της σερί το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ για το 12-13 του ημιχρόνου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν το πλέον καθοριστικό. Η ομάδα του Κωστίδη με τον Μπαλτίμα μεγάλο πρωταγωνιστή έτρεξε ένα σερί 0-11 στην επανάληψη κάνοντας το εύθραυστο 12-13 στο πολύτιμο 12-24. Η RAVAGO προσπάθησε να μαζέψει τη διαφορά όμως το 18-29 έφερνε το ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ κοντά στη νίκη.

Νίκη που ήρθε αρκετά εύκολα τελικά, καθώς οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τη διαφορά στους 19 πόντους (18-37) με την RAVAGO να μειώνει στο τέλος για το δίκαιο 27-37.

Μπαλτίμας και Κοσσυβάκης κορυφαίοι για τους νικητές. Ο Μπαντουβάκης καλύτερος για τη RAVAGO.