42 - 46

27/11/2022 15:00 Group A 22/23 4 40'

Techpassion51861842
KPMG147151046

Στον αγώνα της 4ης αγωνιστικής μεταξύ της Tεκπασιον και της KPMG οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και απέσπασαν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 42- 46.

Στην αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι επέλεξαν άμυνα man to man ενώ οι φιλοξενούμενοι τους ζώνη με σκοπό να καταφέρουν να ανταποκριθούν στο γρήγορο τέμπο του αγώνα. Η ομάδα που ξεκίνησε πιο νωθρά τον αγώνα ήταν γηπεδούχος όπου από νωρίς βρέθηκε πίσω στο σκορ και χρειάστηκε πάνω από 5 λεπτά για να σκοράρει και το σκορ η 0- 8 στα πρώτα 5 λεπτά. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν την πρωτοκαθεδρία στον αγώνα παίρνοντας πόντους μέσα από τους αιφνιδιασμούς (5-14).

Στο 2o δεκάλεπτο οι παίκτες της Τεκπασιον αντιμετώπισαν δυσκολίες στο να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να σκοράρουν και το σκορ ήταν 10- 18 στα μισά της περιόδου. Στη  πορεία οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους καταφέρνοντας να έχουν καλή παραγωγικότητα και πετυχαίνοντας ένα σερί 9- 0 που τους βοήθησε να ανατρέψουν το σκορ με το σκορ ημιχρόνου να είναι 23 -21.

Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι άλλαξαν την άμυνά τους δημιουργώντας πρόβλημα στην προσαρμογή των αντιπάλων του στα νέα δεδομένα παίρνοντας πάλι το προβάδισμα και το σκορ ήταν 23-29 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία οι παίκτες της KPMG κατάφεραν να βρουν σκορ που τους επέτρεπε να μην απειλούνται.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι παίκτες της KPMG με πολλή ενέργεια στην μπροστινή πλευρά του παρκέ έπαιρναν πόντους μέσα από τους αιφνιδιασμούς που τους έδωσε τον πρώτο λόγο για την τελική επικράτηση και το σκορ ήταν 34-38 με λεπτά να απομένουν για τη λήξη του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η Τεκπασιον έκανε την τελευταία της προσπάθεια για να πάρει τον αγώνα έχοντας σερί 7 πόντων αλλά η απάντηση που δέχτηκε την καταδίκασε στο κίτρινο φύλλο αγώνα με σκορ 42-46.