18/01/2024 21:30 Commercial League B 23/24 8 40'

Topcut Modiano71151336
ΕΛΑΝΕΤ1217171157

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Στον Αγώνα της 8ης Αγωνιστικής μεταξύ της TOPCUT MODIANO και της ΕΛΑΝΕΤ οι δεύτεροι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 36-57.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν να παίζουν με man to man άμυνα και ο ρυθμό ήταν γρήγορος και για τους δυο. Η δεύτερη ομάδα είχε μια μικρή διαφορά στο σκορ καθώς και οι δύο ομάδες ήταν άστοχες καθώς φαίνεται από το σκορ του 1ου δεκαλέπτου (7-12).

Στο 2ο Δεκάλεπτο η δεύτερη ομάδα ξεκίνησε πιο δυναμικά , πιο συντονισμένη όμως η πρώτη ομάδα δεν τα παράτησαν και άρχισαν να μειώνουν το σκορ(18-29).Στο 3ο Δεκάλεπτο η δεύτερη ομάδα συνέχιζε να εκτοξεύει την διαφορά καθώς ήταν πιο εύστοχοι και πιο συγκεντρωμένοι από τον αντίπαλο τους (23-46).

Στο 4ο Δεκάλεπτο η πρώτη ομάδα προσπάθησε πάρα πολύ να μειώσει την διαφορά όμως δεν ήταν αρκετό για να ισοφαρίσει ή να πάρουν προβάδισμα (36-57) .

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παπουτσής Μηνάς (11 πόντους και 7 ριμπάουντ) και ο Μπαρτζώκας Ιωάννης (7 πόντους και 3 ριμπάουντ) , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Αγγελόπουλος Ηρακλής ( 18 πόντους και 8 ριμπάουντ) και ο Παναγιώτου Νικόλας (15 πόντους και 7 ριμπάουντ).

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της TOPCUT MODIANO να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της ΕΛΑΝΕΤ να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την νίκη.

Τσίγκος Ορέστης (Παίκτης Topcut Modiano)

Χατζηκωνσταντής Γιώργος (Παίκτης Ελανετ)