66 - 47

13/01/2016 21:30 League C1 15/16 40'

Unify202116966
Μαστορας & Mood91381747

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της Unify και του Μάστορα & Mood, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 66 – 47.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο μπήκαν με ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο και επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι με καλύτερες τελικές επιλογές κατάφεραν και πήραν μια διαφορά εννέα πόντων στα μέσα της περιόδου. Στο δεύτερο μισό οι παίκτες της Unify συνέχισαν να έχουν καλύτερη εκτέλεση των συστημάτων τους από τον Μάστορα, ο οποίος δεν είχε την απαραίτητη συγκέντρωση και στις δύο πλευρές του γηπέδου με αποτέλεσμα να δει την περίοδο να κλείνει με σκορ 20 – 9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Μάστορα ξεκίνησαν με press, με ανάμεικτα αποτελέσματα, με το σκορ να διατηρείται σε διψήφια επίπεδα και συνεχώς θα διευρύνεται κυρίως λόγω των χαμηλών ποσοστών των φιλοξενούμενων επιθετικά με το σκορ στα μισά της περιόδου να είναι 29 – 12. Στο δεύτερο μισό οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την ενέργεια τους επιθετικά βρήκαν λύσεις με μακρινά σουτ και αιφνιδιασμούς, μειώνοντας σε 12 πόντους, αλλά με την διαφορά να ανεβαίνει και πάλι στα τελευταία δύο λεπτά με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 41 – 22.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με τους γηπεδούχους να παραμένουν σοβαροί και συγκεντρωμένοι και στις δύο πλευρές του γηπέδου και να διευρύνει τη διαφορά στο + 20 πόντους παίρνοντας τελικά μία άνετη νίκη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Χουλιαρόπουλος Ι. με 20 και Ανυφαντής Ι. με 12, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μέρμιγκας Μ. με 10 (1) και Κουτσογιάννης Χ. με 8 πόντους αντίστοιχα.