34 - 38

12/03/2023 18:30 Commercial League A 22/23 6 40'

ΑΔΜΗΕ8814834
Accenture8184838

Στον αγώνα της 6ης αγωνιστικής μεταξύ της ΑΔΜΗΕ και της Αccenture οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 34-38.

Στην αρχή του αγώνα οι παίκτες των γηπεδούχων επέλεξαν άμυνα ζώνης σε μια αντίπαλη τους man to man για να ανταπροκριθούν στον ρυθμό του αγώνα. Επιθετικά οι ομάδες εκδήλωναν οργανωμένες επιθέσεις με τους γηπεδούχους να ξεκινούν καλύτερα και να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 5-3. Στη συνέχεια οι παίκτες της Accenture κατάφεραν να σπάσουν τη ζώνη να βρίσκονται κοντά στο σκορ και να ισοφαρίσουν σε 8-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίχτες της Accenture, πέρασαν μπροστά στο σκορ εκμεταλλευόμενοι το καλό μομέντουμ τους και στα μισά της περιόδου προηγούνταν με 12-14. Στο υπόλοιπο το σκηνικό παρέμεινε ίδιο με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν σκορ και μέσα από τα τρίποντα και το ημίχρονο να τους βρίσκει μπροστά με διψήφια διαφορά (16-26).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΔΜΗΕ, εμφανίστηκε ανανεωμένη και με ένα σερί 6 πόντων μειώνεται η διαφορά σημαντικά και να βρίσκεται σε απόσταση καλαθιού στο 25ο λεπτό του αγώνα 26-28. Στην πορεία κρατώντας τη συγκέντρωσή της και ελέγχοντας τον αγώνα, ισοφάρισε στους 30 πόντους σκορ το οποίο αποτέλεσε το σκορ στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι παίχτες της Accenture, ξεκινούν δυναμικά με ένα σερί 4 πόντων που που τους έδωσε ένα μαξιλαράκι ασφαλείας για τη συνέχεια. Το σκορ με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη ήταν 32-36. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν και το κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό ωστόσο δεν είχαν τη συνέχεια και έτσι περιορίστηκαν σε μία ήττα 4 πόντων.