ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ Α.Ε. vs BETSHOP.GR

03/04/2019 20:45 Commercial League B 18/19 18 40'

Κλειστό Γυμναστήριο Πεντέλης
Pallini 153 49, Greece

Στον Αγώνα της 18ης Αγωνιστικής μεταξύ της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ Α.Ε.και της BETSHOP.GR, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 56 – 40.

Στο 1ο Δεκάλεπτοι και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά με τρίποντο του Χρονόπουλου Β. και συνολικό run 10 – 3 αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δικό τους σερί 0 – 5 και το σκορ έγινε 10 – 8 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου και πάλι οι δύο αντίπαλοι έπαιξαν οργανωμένο μπάσκετ με σετ επιθέσεις, η BETSHOP ισοφάρισε αλλά οι αντίπαλοι της αντέδρασαν αμέσως και παραμένοντας ζεστοί από την γραμμή των 3 πόντων (με 4 τρίποντα στο δεκάλεπτο) ξαναπήραν το προβάδισμα και η περίοδος έκλεισε με σκορ 18 – 15.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, ελεύθερο και χωρίς σκοπιμότητες μπάσκετ, με τους παίκτες της BETSHOP να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος και έμειναν κοντά έως το τέλος του 2ου Δεκαλέπτου (το οποίο έκλεισε με σκορ 29 – 23) αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να κερδίσουν το επιμέρους σκορ καμμίας περιόδου και παρουσίασαν όλο και πιο εμφανή σημάδια κόπωσης και τους παίκτες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ να έχουν τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, κυριάρχησαν κυριολεκτικά στο 3ο δεκάλεπτο εκτινάσοντας την διαφορά σε 10+ πόντους και διατηρώντας ένα προβάδισμα ασφαλείας καθώς και τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα έως το τέλος πήραν τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Μπουλινάκης