ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ Α.Ε. vs INTERSPORT

13/05/2019 21:45 Play Off Minor Commercial League 18/19 40'

Στον Αγώνα των Playoff μεταξύ της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ Α.Ε. και της INTERSPORT, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 71 – 65.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2 – 3. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν αργό τέμπο και μεγάλες επιθέσεις, με την παραγωγή να είναι καλή, οι δύο ομάδες έμειναν κοντά και το σκορ ήταν 9 – 7 στα μισά της περιόδου. Στην συνέχεια της περιόδου ίδιος ρυθμός, οι παίκτες λύθηκαν επιθετικά και δεν έλειψαν οι ωραίες συνεργασίες, η INTERSPORT γύρισε και αυτή σε ζώνη και η περίοδος έκλεισε με σκορ 22 – 21.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, οργανωμένο και ανταγωνιστκό μπάσκετ, οι άμυνες παρέμειναν καθαρές, με τους δύο αντιπάλους να πάνε κυριολεκτικά neck and neck, να εναλλάσονται στο προβάδισμα, το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 40 – 35 και η 3η περίοδος με σκορ 55 – 52. Στο τελευταίο Δεκάλεπτο παρόλα αυτά οι άμυνες άρχισαν να δυναμώνουν και να γίνονται πιο physical, η INTERSPORT άρχισε να παρουσιάζει εμφανή σημάδια κόπωσης και η .ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ κατάφερε στις λεπτομέρειες να διατηρήσει ένα σταθερό προβάδισμα 1 – 2 κατοχών έως το τέλος παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Ναστούλης Γ., Καφαντάρης Ε.