INTERSPORT vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ Α.Ε.

09/05/2019 21:45 Play Off Minor Commercial League 18/19 40'

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Στον Αγώνα των Playoff μεταξύ της INTERSPORT (η οποία αγωνίστηκε με 6 μόλις παίκτες) και της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ Α.Ε., οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 39 – 55.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2 – 3, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα man. Στο επιθετικό κομμάτι η INTERSPORT μπήκε με ελαφρώς καλύτερα πατήματα και ρυθμό, ενώ παράλληλα επέβαλε αργό τέμπο στο παιχνίδι, με το σκορ να είναι 8 – 4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου οι γηπεδούχοι με run 6 – 0 ανέβασαν την διαφορά σε 3 κατοχές, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να αντιμετωπίζουν πρόβλημα απέναντι στην ζώνη και να έχουν χαμηλά ποσοστά, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 15 – 8.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν ανταγωνιστικό, οργανωμένο και καθαρό μπάσκετ ενώ παράλληλα έμειναν κοντά στο 2ο Δεκάλεπτο, το τέμπο έμεινε καλό, οι άμυνες καθαρές και το σκορ διαμορφώθηκε σε 21 – 20 στο τέλος του ημιχρόνου. Στο 3ο και 4ο Δεκάλεπτο παρόλα αυτά οι παίκτες της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ Α.Ε. με πιο ομαδικό μπάσκετ και καλύτερη παραγωγή από assist αργά αλλά σταθερά έκτισαν μία διαφορά 3+ κατοχών, με τους παίκτες της INTERSPORT να παρουσιάζουν εμφανή σημάδια κόπωσης, με αποτέλεσμα να μην καταφέρουν να μειώσουν και να δουν την ομάδα της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ Α.Ε.να παίρνει τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Δελδήμος, Δημητρακόπουλος