61 - 47

15/01/2024 21:30 Super League 23/24 8 40'

Σ.Υ.Τ.Α.1914141461
Novibet141371347

Στον Αγώνα της 8ης Αγωνιστικής μεταξύ της Σ.Υ.Τ.Α και της NOVIBET οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 61-47.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες έπαιζαν man to man άμυνα , πολλές οργανωμένες επιθέσεις και πολλά τρίποντα και από τις δύο ομάδες με το σκορ να είναι πολύ υψηλό στην πρώτη περίοδο 19-14.

Στο 2ο Δεκάλεπτο η πρώτη ομάδα μπήκε πολύ δυναμικά καθώς είχε πολλούς αιφνιδιασμούς και κατάφερε μέσα σε 2,5 λεπτά στην αρχή της περιόδου να έχει διαφορά 8 πόντων(27-23). Στο υπόλοιπο της περιόδου η δεύτερη ομάδα προσπαθούσε να μειώσει την διαφορά , πέτυχε κάποια εύστοχα καλάθια , όμως και οι αντίπαλη ομάδα ήταν εξίσου εύστοχη με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 33-27.

Στο 3ο Δεκάλεπτο τα δεδομένα άλλαξαν η ομάδα της Σ.Υ.Τ.Α ανέβασε ρυθμούς και κατάφερε να διευρύνει το σκορ σε διψήφιο νούμερο παίρνοντας μια καλή διαφορά στον αγώνα (47-34).

Στο 4ο Δεκάλεπτο η ομάδα της NOVIBET ήταν λίγο άστοχοι και δεν ήταν τόσο καλά οργανωμένη με αποτέλεσμα να μην μειώσουν και να κερδίσουν οι αντίπαλοι τους με ένα ευρύ σκορ 61-47.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Λαδιάς Γεώργιος (14 πόντους και 2 ριμπάουντ) και ο Κοσμίδης Γεώργιος (10 πόντους και 4 ριμπάουντ)  , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Αποστολίδης Κωνσταντίνος (21 πόντους και 6 ριμπάουντ) και ο Πολύζος Φ.(12 πόντους και 10 ριμπάουντ).

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της NOVIBET να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Σ.Υ.Τ.Α να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την Νίκη.