08/02/2024 21:30 Commercial League D 23/24 16 40'

Φυσικό Αέριο2023201073
Ravago814201254

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Ένα σχετικό εύκολο βράδυ είχε η ομάδα του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ απέναντι στην ομάδα της  RAVAGO και με ρεκόρ 5-3 συνέχισε να κυνηγά την είσοδο της στην 4άδα του πρωταθλήματος της Commercial League D. Το τελικό 73-54 αποδεικνύει πως η διαφορά των δύο ομάδων στο συγκριμένο αγώνα ήταν μεγάλη με την ομάδα της RAVAGO να μην καταφέρνει να παίρνει την πρώτη της νίκη.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα της RAVAGO ξεκίνησε δυνατά προηγούμενη με 0-4, με την ομάδα του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ όμως γρήγορα να παίρνει τα ηνία του αγώνα και με καλά ποσοστά στην επίθεση και καλάθια από την περιφέρεια να

Η κυριαρχία του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με καλή κυκλοφορία και όμορφο μπάσκετ. Το 23-14 εκτόξευσε τη διαφορά στο +21 (43-22) κλειδώνοντας από νωρίς τη νίκη.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της RAVAGO να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες του ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και τη νίκη.

Κορυφαίος ο Κότσιας με 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα σε μια πληθωρική εμφάνιση! Μπαλτίμας και Κοσσυβάκης ακολούθησαν σε απόδοση με 24 και 17 πόντους αντίστοιχα. Μπίσκας και Τσιτουρίδης οι καλύτεροι για τη RAVAGO.