55 - 36

01/11/2019 21:00 Commercial League A 19/20 1 40'

OTE Cosmote1618101155
AVIN1368936

Στον Αγώνα της 1ης Αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας της OTE Cosmote και της ομάδας AVIN οι πρώτοι επικράτησαν με σκορ 55 – 36.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα man to man και οι φιλοξενούμενοι άμυνα ζώνης 2 – 3. Στην επίθεση οι δύο ομάδες προσπάθησαν να τρέξουν στον αιφνιδιασμό με τους Παπαδόπουλο και Μαυράκη για την ομάδα της OTE Cosmote και  με τους Παπαγεωργίου Γ. και Ιατρόπουλο για την ομάδα της AVIN. Το σκόρ στα πρώτα 5 λεπτά της περιόδου διαμορφώθηκε σε 9 – 7. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν ένα μικρό προβάδισμα και η περίοδος έκλεισε με σκορ 16 – 13.

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και με  οργανωμένες επιθέσεις συνέχισαν να ανεβάζουν την διαφορα σε 26 – 16 στα πρώτα 5 λεπτά. Στο τέλος της περιόδου το σκορ ήταν 34 – 19.

Στο 3ο Δεκάλεπτο οι άμυνες κυριάρχησαν και ήταν το λιγότερο παραγωγικό διάστημα του παιχνιδιου και για τις 2 ομάδες (επιμέρους σκόρ 10 – 8). Η περίοδος τελείωσε με σκόρ 44 – 27.

Στο 4ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν ακόμα περισσότερο την διαφορά. Ο αγώνας έληξε με την ομάδα της OTE Cosmote   να παίρνει την νίκη, με σκορ 55 – 36.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Παπαδόπουλος με 11 (2) και ο Δημητράτος με 10 (1), ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Παπαγεωργίου Γ. με 11 και Παγιασλής με 7 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ορφανός, Μακρής