54 - 50

30/01/2020 21:30 Shipping League 19/20 8 40'

Angelicoussis Group168121854
MM Marine1013121550

Για την όγδοη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της Maran Angelicoussis Group υποδέχθηκε την ομάδα της MM Marine και πήρε μια δύσκολη νίκη με τελικό σκόρ 54-50 με εξαιρετική εμφάνιση του Καραγιάννη που έκανε double double με 31(1) πόντους και 11 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι που έπαιξαν άμυνα άμυνα ζώνης 2-3 έκαναν ένα γρήγορο 8-0 και προηγήθηκαν στο πρώτο μισό με 8-2, ενώ η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 16-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ρυθμό στην επίθεση, βελτίωσαν την ατομική τους άμυνα και με ένα επιμέρους 8-13 μείωσαν στον πόντο. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 24-23 ενώ στην υπόλοιπη διάρκεια οι γηπεδούχοι διατήρησαν ένα μικρό προβάδισμα αλλά οι ομάδες ήταν κοντά στο σκόρ. Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 36-35.

Στην τελευταία περίοδο με 3 λεπτά να απομένουν για τη λήξη το σκόρ ήταν 47-46. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι στο τέλος και κατάφεραν να πάρουν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 54-50.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Καραγιάννης με 31 (1) , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Πίππος με 16 (4) και Γκότσης με 10 πόντους αντίστοιχα

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Κούτσιος