Ολυμπιακή Ζυθοποιία Α.Ε. vs Think Digital Group (TDG)

24/01/2020 22:00 Commercial League B 19/20 3 40'

Κλειστό Γήπεδο Λεωφόρου Αλεξάνδρας
Leof. Alexandras 160, Athina 115 21, Greece

Για τον Β΄όμιλο της Commercial League B η ομάδα της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας υποδέχθηκε την ομάδα της Think Digital Group που πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 43-63 και παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου αήττητη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι που ξεκίνησαν δυνατά προηγήθηκαν 2-8 και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του δεκαλέπτου που ολοκληρώθηκε με σκόρ 6-16.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους και με ένα επιμέρους 20-18 μείωσαν τη διαφορά. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 26-34.

Στο πρώτο μισό της τρίτης περιόδου οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα (33-42) παρότι το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι στην υπόλοιπη περίοδο δεν κατάφεραν να σκοράρουν και η Think Digital Group ανέβασε τη διαφορά. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 33-50 ενώ παρότι η Ολυμπιακή Ζυθοποιία ανέκαμψε οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με σκόρ 43-63.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Βλάχος με 22 (3), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Μαυρίκιος με 16 (1), Μάργαρης με 21 (1) και Αγαδάκος που έκανε double double με 15 πόντους & 20 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Γιακείμη, Καράπαπας