72 - 57

05/02/2020 21:30 Commercial League B 19/20 9 40'

ThinkDigital1521211572
Μαυρογένης1016141757

Στον Αγώνα της 9ης Αγωνιστικής μεταξύ της Think Digital Group (TDG) και του Μαυρογένη, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 72 – 57.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δυο ομαδες ξεκινησαν με άμυνες man to man και στο επιθετικό κομμάτι επέλεξαν γρήγορες επιθέσεις και είχαν πολλές assist, με το σκορ να είναι 9-8 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου οι φιλοξενούμενοι κόλλησαν επιθετικά και είδαν τη περίοδο να κλείνει με σκορ 15-10.

Στο υπόλοιπο του αγώνα το παιιχνίδι παρέμεινε γρήγορο οι δύο ομάδες έπαιξαν καθαρό μπάσκετ, με τους παίχτες του Μαυρογένη να βγάζουν ενέργεια και μαχητικότητα έως το τέλος (κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της τελευταίας περιόδου) αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να κοντρολάρουν το παιχνίδι και τους παίχτες της TDG να επιβάλουν γρήγορο τέμπο, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα από νωρίς στο 2ο δεκάλεπτο και διατηρώντας μια διαφορά ασφαλείας έως το τέλος έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι  Μαυρίκιος Ν. με 29  και Μάργαρης Β. με 24(3) , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μποτόζης Μ. με 19(2) και Κασαπάκης Δ. με 15(2) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Σελληνάς, Καραπαπάς