59 - 38

21/01/2024 20:00 Commercial League C 23/24 8 40'

Accenture2214131059
Plantelt0806111338

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της ACCENTURE  με θύμα της την ομάδα της PLANTELT στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής με το τελικό 59-35 να φανερώνει πως η νίκη αυτή ήρθε σχετικά εύκολα, χωρίς πολύ άγχος. Έτσι βρίσκετε ακόμη στο κυνήγι της τετράδας. Η PLANTELT προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστική, όμως παραδόθηκε στην ανωτερότητα και την εμπειρία των αντιπάλων της.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ACCENTURE μπήκε πολύ δυνατά με σκοπό να μην αφήσει περιθώρια στην αντίπαλο της. Με ενέργεια σε άμυνα και επίθεση και σωστές επιλογές οι παίκτες του παίκτη προπονητή Γιαννοσπύρου έχτισαν εξ αρχής διψήφιες διαφορές με το δεκάλεπτο να λήγει με 22-8.

Το ίδιο δυνατά συνέχισαν στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου παρά τις αλλαγές η ένταση τους δε μειώθηκε. Η άμυνα της συνέχισε να κλείνει τους διαδρόμους με την PLANTELT να πετυχαίνει 6 πόντους με 2 τρίποντα σε όλο το δεκάλεπτο (14-6) και το ημίχρονο να κλείνει με 36-14 και το νικητή να έχει ουσιαστικά κριθεί.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της PLANTELT να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της ACCENTURE να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και τη νίκη.

MVP του αγώνα ο Πολυχρονόπουλος με 22 πόντους και 7 ριμπάουντ. Τρέμμας και Κοψάλης ακολούθησαν σε απόδοση. Γιαννέλος και Μαρούλης οι καλύτεροι για την PLANTELT.