45 - 38

29/03/2024 20:30 Commercial League D 23/24 16 40'

Actnet121381245
Stanley311121238

Άλλη μια σημαντική νίκη στο δρόμο προς την τετράδα, και γιατί όχι την κορυφή, της Commercial League D πέτυχε η ομάδα της ACTNET TAX SOLUTIONS νικώντας με 45-38 την ομάδα της STANLEY HOTEL, βελτιώνοντας έτσι το ρεκόρ της σε 6-2. Η STANLEY HOTEL με ρεκόρ 2-8 αντιθέτως θα έχει δύσκολο μονοπάτι στα play off.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας, κάτι που αποδεικνύει και το χαμηλό σκορ, όμως είχε πολύ πάθος και συναρπαστική εξέλιξη.

Ένα πολύ κακό πρώτο δεκάλεπτο είχαν οι φιλοξενούμενοι σκοράροντας μόλις ένα τρίποντο στο πρώτο δεκάλεπτο με την ACTNET TAX SOLUTIONS να παίρνει από νωρίς μια καλή διαφορά (12-3) χάρη στην επιθετικότητα του Τσουλούφη και την καλή της άμυνα φυσικά.

Η είσοδος του Βουζούκη άλλαξε κάπως τα δεδομένα του αγώνα, με την STANLEY HOTEL να βρίσκει τον παίκτη που θα την τραβήξει στην επίθεση. Τα τρίποντα του Βάσση όμως βοήθησαν τους γηπεδούχους να επικρατήσουν και σε αυτό το δεκάλεπτο με 13-11 για το 25-14 του ημιχρόνου.

Ο Βουζούκης συνέχισε την εντυπωσιακή του επιθετική παρουσία και στη συνέχεια σκοράροντας και τους 12 πόντους της ομάδας του στο τρίτο δεκάλεπτο, με την ομάδα της ACTNET TAX SOLUTIONS να αρχίσει να έχει σοβαρό πρόβλημα στην επίθεση της. Το 8-12 του δεκαλέπτου έριξε τη διαφορά στους 7 (33-26).

Η εντυπωσιακή αντεπίθεση της STANLEY HOTEL  συνεχίστηκε και στην τέταρτη περίοδο με τον Ζέρη πρωταγωνιστή αυτή τη φορά. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα πήραν και το προβάδισμα με 36-38 δείχνοντας ικανοί για την τεράστια ανατροπή. Όμως η ACTNET TAX SOLUTIONS βρήκε έστω στο τέλος ξανά το καλό της πρόσωπο και με ένα σερί 9-0 πήρε τελικά τη νίκη με 45-38.

Ο Τάλαρος MVP του αγώνα χάρη στην πληθωρική του παρουσία στον αγώνα. Τσουλουφής και Βάσσης ακολούθησαν σε απόδοση. Βουζούκης και Ζέρης καλύτεροι για την STANLEY HOTEL.

Χίου Αναστάσιος (Παίκτης Actnet Tax Solutions)

Φιλιππόπουλος Κωνσταντίνος (Προπονητής The Stanley Hotel)