30 - 42

12/01/2024 20:30 Commercial League D 23/24 7 40'

Stanley1177530
Actnet41162142

Στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής η ομάδα της ACTNET πέτυχε μια πιο δύσκολη νίκα από ότι μαρτυράει το 30-42, ξεκινώντας έτσι τις υποχρεώσεις της για το 2024 με το δεξί.  Η ομάδα του STANLEY HOTEL πολέμησε με όλες της τις δυνάμεις να πάρει μια σπουδαία νίκη η αστοχία της όμως από την περιφέρεια (1/19 τρίποντα) δεν της επέτρεψε να το επιτύχει.

Με man to man και με αργό tempo ξεκίνησαν τον αγώνα οι δύο ομάδες. Η ομάδα της ACTNET ήταν ιδιαίτερα άστοχη και νευρική, με την ομάδα του STANLEY HOTEL να έχει τον Βαζούκη σε καλή βραδιά και με 6 πόντους του να γράφει το 11-4 του δεκαλέπτου.

Το ίδιο νευρικό ήταν και το δεύτερο δεκάλεπτο. Η STANLEY HOTEL είχε τρομερή δυσκολία στο σκοράρισμα με την ACTNET να τρέχει ένα 0-7 με πρωταγωνιστή τον Κατσαρό για το 11-11 μετά από 6 λεπτά αγώνα.  Η STANLEY HOTEL απάντησε και με τρίποντο του Λυκοτραφίτη μπήκε μπροστά με 18-15 στο ημίχρονο.

Γεμάτο ένταση ήταν το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι ισόπαλο στο 19-19. Ο Γεωργάκης με γρήγορο παιχνίδι στον αιφνιδιασμό έφερε στο +4 την ομάδα του (25-21) με το φτωχό 7-6 του δεκαλέπτου να προμηνύει μεγάλο ντέρμπυ.

Και όμως το τέταρτο δεκάλεπτο άνηκε αποκλειστικά στην ACTNET. Οι παίκτες του Πέππα ήταν τρομεροί στο τέλος του αγώνα, είχαν τον Βάσση να πετάει φωτιές στην επίθεση (11 πόντους), με τη STANLEY HOTEL να σκοράρει μόνο από τη γραμμή των βολών. Το επιμέρους 5-21 έδωσα αναπάντεχα εύκολα τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

MVP του αγώνα ο Βάσσης με 19 πόντους, αν και άστοχος από την περιφέρεια. Ο Βαζούκης ξεχώρισε για τους γηπεδούχους.

Φιλιππόπουλος Κωνσταντίνος (Παίκτης The Stanley Hotel)

Χίου Αναστάσιος (Παίκτης Actnet tax solutions)