52 - 36

09/12/2022 21:30 Group D 22/23 6 40'

BCT Group119151752
Accenture77101236

Στον αγώνα της 6ης αγωνιστικής μεταξύ της BCT Group και της  Accenture  οι τελευταίοι κατάφεραν και πήραν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 52-36

Στην αρχή του αγώνα οι παίκτες και των 2 πλευρών επέλεξαν άμυνα man to man  με σκοπό να ανταποκριθούν στο γρήγορο ρυθμό του αγώνα. Οι ομάδες σε εκείνο το χρονικό σημείο εμφάνισαν αδύναμες άμυνες αλλά ταυτόχρονα οι επιθέσεις τους δεν μπορούσαν να το εκμεταλευτούν αυτό με το σκορ να είναι 7-5 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι με ένα σερί 6 πόντων άνοιξαν τη διαφορά για να δεχτούν απάντηση στο τελευταίο λεπτό με την περίοδο να κλείνει με σκορ 11-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες της BCT αλλάξαν την άμυνά τους σε ζώνη και πίεσαν περισσότερο την αντίπαλη επίθεση η οποία εμφάνισε στοιχεία δυστοκίας και τους επέτρεψε να ανεβάσουν την υπέρ τους διαφορά στα 17-9. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την επίθεσή τους και κατέβασαν λίγο τη διαφορά όντας σε απόσταση βολής από τους αντιπάλους τους με το να κλείνει με σκορ 20-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με διάθεση να παλέψουν αλλά δεν κατάφεραν θα κατεβάσουν τη διαφορά με το σκορ ανάμεσα τους νὰ εἶναι ισορροπημένο 5-5 στο 25ο λεπτό του αγώνα. Στην πορεία οι παίκτες της Accenture μείωσαν σε 25-22 με την γηπεδούχο ομάδα να θορυβείται και με 8 μαζεμένους πόντους κατάφερε να έχει ένα μαξιλαράκι ασφαλείας 11 πόντων μπαίνοντας στην τελευταία περίοδο (35-24).

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι παίκτες της BCT μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν την υπόθεση νίκης για εκείνους και καταφέραν με πολύ καλή ψυχολογία να βρίσκονται μπροστά με 48-27 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα σερί 6 πόντων,κυκλοφόρησαν καλά την μπάλα αλλά η απόσταση που είχαν να διανύσουν ήταν πολύ μεγάλη και περιορίστηκαν στο κίτρινο φύλλο αγώνα με σκορ 52-36