21/03/2024 21:30 Commercial League C 23/24 6 40'

Cepal414101341
Plantelt1918161770

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Εύκολη νίκη πέτυχε  η ομάδα της PLANTELT  επί της ομάδας της CEPAL HELLAS με το τελικό  41-70 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις. Η PLANTELT με ρεκόρ 5-6 πολεμάει για είσοδο στην τετράδα, έχοντας δείξει πως όταν είναι πλήρης μπορεί να κάνει ζημιές στα play off, ενώ η CEPAL με 3-6 βλέπει το όνειρο της τετράδας να απομακρύνεται.

Με άμυνα ζώνης επέλεξαν να πορευτούν και οι δύο ομάδες στην αναμέτρηση. Όμως η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη με την PLANTELT να παίρνει τα κεφάλι στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο (0-13 και 4-19) χάρη στην καλή της άμυνα, την υπομονή και τον πλουραλισμό της στην επίθεση. Η φιλότιμη ομάδα της  CEPAL HELLAS  προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστική, είχε ένα καλό επιθετικά δεύτερο δεκάλεπτο όπου και πέτυχε 3 σερί  τρίποντα μην επιτρέποντας τη διαφορά να αυξηθεί και άλλο, όμως η PLANTELT έλεγχε απόλυτα το ρυθμό του αγώνα ανεβάζοντας στο δεύτερο ημίχρονο τη διαφορά και άλλο. Το τελικό 41-70 ήρθε δίκαια και με τις δύο ομάδες ευχαριστημένες για τον όμορφο αγώνα.

Κοσματόπουλος, Χατζίδης και Φράγκος τριάδα φωτιά για την PLANTELT, με όλους όμως τους παίκτες να προσφέρουν στην εύκολη νίκη τους. Δραζιώτης και Γκούμας οι καλύτεροι τση CEPAL HELLAS.