47 - 56

23/11/2023 21:30 Commercial League C 23/24 3 40'

Cordia136111747
Accenture1518131056

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της Cordia (η οποία αγωνίστηκε με 7 μόλις παίκτες) και της Accenture, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 47-56.

Στο 1o Δεκάλεπτο από την αρχή το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό και επιθέσεις, οι παίκτες και από τις δύο πλευρές μπήκαν ζεστοί και το σκορ ήταν 9-9 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν φωτιά με 3 σερί τρίποντα αλλά και οι αντίπαλοι τους συνέχισαν να βρίσκουν λύσεις και έμειναν κοντά στο σκορ το οποίο ήταν 13-15 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο αλλά αυτό άρχισε σιγά σιγά να ευνοεί τους φιλοξενούμενους οι οποίοι με run 2-12 πήραν διψήφια διαφορά και το σκορ ήταν 15-27 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου η Cordia ξεκόλλησε επιθετικά αλλά παράλληλα δεν κατάφερε να κοντρολάρει το παιχνίδι με αποτέλεσμα να δει το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 19-33.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Cordia να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της τελευταίας περιόδου αλλά παράλληλα παρουσίασαν εμφανή σημάδια κόπωσης και τους παίκτες της Accenture να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.