57 - 19

17/04/2024 22:00 Commercial Cup 23/24 1 40'

Deloitte221361657
Generali946019

Μια πολύ εύκολη νίκη κατέκτησε η ομάδα της DELOITTE (Superleague) που κέρδισε με 57-19 την ομάδα της GENERALI (Commercial League A ) και πανηγύρισε την πρόκριση στη φάση των 16 του Commercial Cup A όπου θα αντιμετωπίσει την ομάδα του TSAKOS GROUP.

Το παιχνίδι δε χωράει πολύ κριτική με τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων στο συγκεκριμένο αγώνα να είναι μεγάλη και την DELOITTE να παίρνει πολύ εύκολα τη νίκη με μεγάλη διαφορά, σε ένα παιχνίδι που όσοι αγωνίστηκαν χάρηκαν τη συμμετοχή τους στο θεσμό.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η DELOITTE κυριάρχησε στο παρκέ, είχε καλύτερες συνεργασίες και περισσότερη ενέργεια σε άμυνα και επίθεση, με την GENERALI να κάνει πολλά λάθη και να μην μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό των αντιπάλων της. Η διαφορά πήρε από νωρίς μεγάλες διαστάσεις (11-4,22-9,29-9,35-13 στο ημίχρονο) με τη νίκη να έρχεται πολύ εύκολα για τους τυπικά γηπεδούχους.

Μενάγιας, Αργυρόπουλος, Μοσκοφόγλου και Μυκωνιάτης οι καλύτεροι των νικητών. Ο Ρεμούνδος προσπάθησε περισσότερο για τη GENERALI.