48 - 54

23/11/2023 21:00 Super League 23/24 3 40'

Deloitte1014141048
Σ.Υ.Τ.Α.116152254

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της Deloitte και της Σ.Υ.Τ.Α, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 48-54.

Στο 1ο Δεκάλεπτο από την αρχή το παιχνίδι είχε γρήγορο τέμπο αλλά με τους παίκτες να είναι νευρικοί στις τελικές επιλογές τους και το σκορ 0-2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι με run 4-0 πήραν προβάδισμα αλλά η ΣΥΤΑ απάντησε με δικό της σερί 0-8, οι δύο ομάδες έμειναν κοντά και η περίοδος έκλεισε με σκορ 10-11.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο, οι άμυνες συνέχισαν να κυριαρχούν, τα ποσοστά παρέμειναν χαμηλά και το σκορ ήταν 16-13 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου παρόλα αυτά η Deloitte αργά αλλά σταθερά με πιο πολυπρόσωπη επιθετική παραγωγή κατάφερε να ανεβάσει το προβάδισμα της και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 24-17.

Στο 3ο Δεκάλεπτο οι παίκτες και των δύο ομάδων λύθηκαν, η επιθετική παραγωγή αυξήθηκε αισθητά αλλά παρόλα αυτά καμμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ το οποίο ήταν 28-23 στα πρώτα 5 λεπτά και 38-32 στο τέλος της περιόδου.

Στο τελευταίο Δεκάλεπτο παρόλα αυτά το σκηνικό άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να ξεκινούν με 2 σερί τρίποντα του Τσιρώνη Ι. και με συνλικό run 0-8 πέρασαν μπροστά, η Deloitte έμεινε χωρίς καλάθι και το σκορ ήταν 38-40 με 5 λεπτά για λήξη. Στην πορεία οι παίκτες και από τις δύο πλευρές έδειξαν μεγάλη μαχητικότητα, η ΣΥΤΑ επέκτεινε το σερί σε 0-10 αλλά κάπου εκεί οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και το σκορ ήταν 45-45 με 3:30” και 48-48 με 2΄ για λήξη. Στα τελευταία 2 λεπτά του αγώνα όμως η Deloitte δεν κατάφερε να σκοράρει, η ΣΥΤΑ αποδείχθηκε πιο ψύχραιμη και στις λεπτομέρειες κατάφερε να κάνει ένα ακόμη run και να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα.