101 - 45

20/12/2023 22:00 Super League 23/24 6 40'

Deloitte21213326101
SAB1312101045

Στον Αγώνα της 6ης Αγωνιστικής μεταξύ της DELOITTE και της SAB οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 101-45.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυναμικά , με man to man σε άμυνα , όμως η πρώτη ομάδα πήγαινε σε πιο γρήγορο τέμπο και είχε πιο ξεκάθαρη ανωτερότητα αθλητικά. Η πρώτη περίοδος διαμορφώθηκε στο 21-13 με 9 πόντους διαφορά.

Στο 2ο Δεκάλεπτο η δεύτερη ομάδα ξεκίνησε πολύ πιο άστοχα και με πολλά λάθη από την αντίπαλο της σε σχέση με την πρώτη ομάδα που ο ρυθμός της ήταν πιο ανώτερος. με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 42-25.

Στο 3ο Δεκάλεπτο η ομάδα της DELOITTE είχε γρήγορες επιστροφές σε σχέση με την ομαδα της SAB η οποία συνέχισε τα λάθη και τις κακές άμυνες και έτσι άφησε περιθώρια στην αντίπαλο ομάδα να αυξήσει την διαφορά με 40 πόντους (75-35) .

Στο 4ο Δεκάλεπτο ο ρυθμός της πρώτης ομάδας δυνάμωνε όλο και πιο πολύ και δεν άφηνε περιθώρια στην αντίπαλο ομάδα να μειώσει , κατάφεραν να μειώσουν όμως δεν ήταν αρκετό και η πρώτη ομάδα σφράγισε την νίκη της  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 101-45.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παπαντωνίου Γιάννης με 20 πόντους και 4 ριμπάουντ , ο Δευτεραίος Σπύρος με 17 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο Παπαδάκης Μάνος με 16 πόντους και 9 ριμπάουντ , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Προκοπίου Δημήτριος με 11 πόντους και 2 ριμπάουντ και οι Βασιλάκος Δημήτρης , Κοκορόσκος Μιχάλης με 10 πόντους αντίστοιχα.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της SAB να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της DELOITTE να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την Νίκη.