47 - 77

16/11/2023 20:00 Shipping League B 23/24 2 40'

Diana121910647
Technomar2124181477

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της Diana και της Technomar οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 47-77.

Στο 1ο Δεκάλεπτο από την αρχή το παιχνίδι σε γρήγορο τέμπο και τελικές επιλογές και από τις δύο ομάδες οι οποίες έμειναν κοντά στο σκορ το οποίο ήταν 11-8 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια παρόλα αυτά το γρήγορο παιχνίδι άρχισε να ευνοεί τους φιλοξεμούμενους οι οποίοι με ένα run 1-13 κατάφεραν να περάσουν μπροστά και να κλείσουν την περίοδο  με σκορ 12-21.

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κοντρολάρουν το παιχνίδι, επέλεξαν σετ επιθέσεις και βρήκαν λύσεις με αποτέλεσμα να μειώσουν σε 18-27 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου παρόλα αυτά οι παίκτες της Technomar άσκησαν press και με διαδοχικά κλεψίματα και αιφνιδιασμούς διεύρυναν την διαφορά σε δθψήφια επίπεδα και έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 31-45.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Diana να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά παράλληλα παρουσίασαν εμφανή σημάδια κόπωσης και τους παίκτες της Technomar να μην αφήσνουν το πόδι από το γκάζι και διατηρώντας τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας πήραν τελικά την Νίκη.

Σημείωση: Λόγω τεχνικής δυσλειτουργείας δεν κατάστει δυνατό το ανέβασμα της βιντεοσκόπησης του αγώνα στο Youtube.