18/11/2019 21:00 Shipping League 19/20 3 40'

DNV1311181557
MM Marine75121236

Ζηρίνειο
Leof. Kifisias 192, Kifisia 145 62, Greece

Για την τρίτη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της DNV GL υποδέχθηκε την ομάδα της MM Marine και πήρε την τρίτη νίκη της με τελικό σκόρ 57-36.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ρυθμός του αγώνα ήταν αργός παρότι και οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και το πρώτο πεντάλεπτο συμπληρώθηκε με σκόρ 5-7. Οι γηπεδούχοι που βρέθηκαν να χάνουν, με ένα σερί 7-0 πέρασαν μπροστά με τη συμπλήρωση της περιόδου με σκόρ 13-7.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι έχοντας πάρει φόρα, με πίεση στην άμυνα συνέχισαν να βάζουν δύσκολα στους φιλοξενούμενους, που κατάφεραν να πετύχουν μόλις 5 πόντους σε όλη την περίοδο, και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με double score 24-12.

Στο υπόλοιπο του αγώνα η εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την διαφορά και κατάφεραν να επικρατήσουν με τελικό σκόρ 57-36.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σταματόπουλος με 15 και Προβατάς με 14, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Πίππος με 14 (2) και Κονδύλης με 11 (2) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Χατζόπουλος