50 - 51

09/11/2023 21:00 Commercial League B 23/24 1 40'

etraveli group512122150
ΕΛΑΝΕΤ168121551

Στον αγώνα μεταξύ της e-travel και της ΕΛΑΝΕΤ, οι φιλοξενούμενοι πήραν μία οριακή νίκη με 50-51.

Στην αρχή του αγώνα οι παίκτες και των δύο πλευρών επέλεξαν ατομική άμυνα για να αντιμετωπίσουν το γρήγορο ρυθμό του αγώνα. Η ομάδα που ξεκίνησε καλύτερα ήταν η γηπεδούχος η οποία εκμεταλλεύτηκε την αντίπαλη αστοχία και προηγούνταν με 9-4 στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα. Στη συνέχεια όμως οι λάθος πάσες τους και η δυσκολία στα σουτ ήταν το αποτέλεσμα της αντίπαλης αντίδρασης που επέφερε ως καρπούς το 5-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν ισοδύναμες κάτι που αντικατοπτρίστηκε και στο πίνακα του σκορ καθώς μέχρι τα μισά της περιόδου είχαν ένα ισόπαλο επιμέρους σκορ στους 8 πόντους. Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου η άνοδος του ρυθμού των γηπεδούχων τους επέτρεψε να έχουν 4 αναπάντητους πόντους.

Από το τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι με νύχια και με δόντια κρατούσαν το προβάδισμα τους καταφέρνοντας να κερδίσουν και πολλά φάουλ απο τους αντιπάλους τους. Το αποτέλεσμα στο 25ο λεπτό του αγώνα ήταν 24-30. Στη συνέχεια οι σκληρές μάχες που δίνονταν σε κάθε σημείο του παρκε κράτησα τις συνθήκες ανάμεσα στις δύο ομάδες σταθερές με την τρίτη περίοδο να λήγει με σκορ 29-36.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι παίκτες της e-travel έκαναν μεγάλη αντεπίθεση και κατάφεραν με πέντε λεπτά απομένουν για τη λήξη να έχουν τα ηνία του αγώνα με 41-43. Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα η αγωνία για τον νικητή αυτής της μεγάλης αυτής μονομαχίας σταμάτησε με το σφύριγμα της λήξης που βρήκε τους φιλοξενούμενους να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα στην πρεμιέρα.