FREZYDERM vs ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

16/05/2019 21:15 Play Off Major Super League 18/19 40'

Leof. El. Venizelou 1-11, Nea Penteli 152 36, Greece

Στον Αγώνα των Playoff μεταξύ της FREZYDERM και του ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΑΘΗΝΩΝ, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 51 – 64.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης 2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν σετ και μεγάλες επιθέσεις, με τον ΔΣΑ να ευνοείται από αυτό ξεκινώντας με σερί 0 – 5, οι αντίπαλοι του έμειναν χωρίς καλάθι για 2 λετπά και το σκορ έγινε 5 – 13 στα μισά της περιόδου. Στην συνέχεια της περιόδου παρόλα αυτά το τέμπο ανέβηκε, η FREZYDERM πίεσε για αιφνιδιασμούς και ευνοήθηκε ελαφρώς από το πιο γρήγορο παιχνίδι και η περίοδος έκλεισε με σκορ 10 – 15.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, οργανωμένο και ανταγωνιστκό μπάσκετ, με τους παίκτες της FREZYDERM να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, έμειναν κοντά στο σκορ έως το τέλος της 2ης περιόδου αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να κερδίσουν το επιμέρους σκορ καμμίας από τις 2 τελευταίες περιόδους και τους παίκτες του ΔΣΑ παίζοντας ομαδικό και ολοκληρωμένο μπάσκετ με εξαιρετική παραγωγή από assist κατάφεραν να διατηρήσουν μία σταθερή διαφορά 3+ κατοχών σε όλο το 2ο Ημίχρονο, παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Ορφανός Ε., Καλαβρός Ε.